Řekněme si to na pár číslech:

2015 je rok, kdy jsme se poprvé ukázali. Na bratislavském Dobrém trhu.
2 kluci si řekli, že vedle svých zaměstnáníc udělají ještě něco hezkého.
3 vedoucí mají Fusakle v současnosti
5 let tady s námi už za pár měsíců oslaví naše Lenka. Kromě silných nervů o nás i hezky mluví, protože k nám dotáhla další šikovné členy rodiny!
170 zaměstnanců mají Fusakle v době největšího vytížení.
14 prodejních míst máme na Slovensku.
2018 jsme vstoupili na český trh.
13 prodejních míst máme v Čechách.
1111 modelů ponožek jsme již vyrobili. Kolik zůstalo nepoužitých návrhů raději ani nepočítáme.
680 "customových" modelů jsme vyrobili pro mnoho firem podnikajících na Slovensku nebo v Čechách, jako dárek pro jejich klienty, zákazníky, partnery nebo zaměstnance.

Vykročit správnou nohou se nemusí podařit hned

Kolik let oslavujeme, opakujeme všude, ale historie značky se začala psát trochu dříve. A ne zrovna úspěšným způsobem! Přestože pletací stroje byly počátkem 90. let všude možně po Slovensku, postupně se vytrácely a zbývající výroby šli "na jistotu". Černé nebo bílé klasiky, pokud se chtěli odvázat, přidali jinou barvu. Já jsem neměl reálnou zkušenost s navrhováním ponožek, ani s technikou pletení, a tak byly první vyrobené modely dost nepříjemným překvapením. Od ostatních barevných a pěkných ponožek se lišily barvami, vzory i střihem. Tak jsme začali znovu, protože jsem věřil, že to má smysl. A zejména jsem chtěl ukázat, že i ponožky mohou měnit svět kolem nás.

Ponožky mohou také pomáhat

A tak se zrodila i kolekce Pomáhám. V ní jsou ponožky použity i jako nosič na zprostředkování nějakého poselství. Že máme lokální původ, spolupracujeme s třetím sektorem nebo upozorňujeme na různé důležité události, například na 100. výročí založení Československa či na 30 let od Sametové revoluce. Z každého prodaného páru odvedeme jednotlivým organizacím finanční příspěvek na podporu jejich aktivit. Takové spolupráce máme například s Ligou proti rakovině, organizacemi Úsmev ako dar, My sme les nebo se sbírkou Belasý motýl.

Jdeme svou cestou

Jak jsem napsal v úvodu, navazujeme na dlouholetou tradici textilní výroby v Československu, ale není můj a vlastně ani náš styl, jít v pohodlných vyšlapané chodníčcích. Chceme stále pokračovat. Proto neustále připravujeme nejen inovace v modelových řadách, designech, materiálech nebo technologiích, ale i v přístupu k zákazníkům. To, co však neměníme, jsou naše hodnoty. A budeme dělat vše pro to, aby to tak bylo i nadále.

Toto je také příležitost, abychom si pogratulovali všichni, protože bez vás, našich zákazníků bychom zde samozřejmě nebyli.

Děkujeme vám za vaši přízeň, jsme velmi rádi, že jste s námi!